top of page

Podsumowanie tygodnia 18/2017r +0,05%

  • Zdjęcie autora: Piotr Majda
    Piotr Majda
  • 6 maj 2017
  • 3 minut(y) czytania

Początek tygodnia był dla mnie trudny. Nie do końca czułem się pewnie z pootwieranymi pozycjami. Przede wszystkim wiedziałem, że jest ich za dużo a po drugie wskaźnik ryzyka -9,28% jest nadal za wysoki. Cały czas mam też problem z wejściem w prawidłowy rytm tradingu w okresie średnio i długoterminowym. Dwanaście miesięcy praktyk i nauki w handlu na niskich interwałach spowodowało u mnie zanik pozytywnych praktyk, które teraz tak mozolnie odbudowuję. Na wykresy patrzyłem ze swobodą i wiedziałem, że jak zamknę platformę to nic złego się nie stanie. Obecnie jestem jakimś kłębkiem nerwów i nie mogę odnaleźć swojego rytmu. Cały czas ilość transakcji jaką zawieram jest zbyt duża, mimo już wyeliminowania ze strategi piramidowania blokowego.[link]. Praktycznie w każdym tygodniu zawieram ich kilkanaście a chciałbym, aby to były maksymalnie dwie lub w ogóle w okresie pięciu dni. Pozytywny aspekt ostatnich tygodni to zabieranie z rynku zysków oraz ucinanie strat, jeżeli mój sygnał zostanie zanegowany. W zeszłym tygodniu bardzo dobrze udało się to zrealizować na parze USDCAD [link] w tym tygodniu udane wyjścia (ucinanie strat) miałem na ropie i złocie.


Pozycję na ropie otworzyłem 25 kwietnia w momencie zbliżania się ceny do poziomu wsparcia 52,03. Dwa dni później wspomniany poziom wsparcia został wyłamany jednak z końcem dnia cena powróciła w okolice 52$, co dawało jeszcze szansę na pozbieranie się byków i początek fali wzrostowej. W kolejnych dniach cena jednak zaczęła osuwać się w kierunku południowym i zdecydowałem o redukcji pozycji długiej. Ostatnie zlecenie zamknąłem w momencie pojawienia się małego impulsu wzrostowego na interwale czterogodzinnym. Wyjście z pozycji wykonałem dobrze, po pin barze z dnia 27 kwietnia nie było żadnych innych sygnałów świadczących o zbieraniu się popytu. W kolejnych dniach cena ropy sięgnęła nawet poziomów 46$.

Kolejne udane wyjście ze stratnej pozycji udało się rozegrać na złocie. Wejście w pozycję długą nastąpiło ponad wsparciem 1256$. Cena tak jak w przypadku ropy powoli osuwała się w kierunku południowym. Świeczki na interwale czterogodzinnym miały długie knoty od dołu, ale brak było wybijania ceny coraz wyżej. Każda kolejna świeczka na wykresie miała coraz niższą cenę maksymalną. Po za tym na rynku trwał odwrót od ropy oraz walut surowcowych, który ostatecznie zaważył na wyjściu z pozycji w momencie zbliżania się do re-testu poziomu 1256$ przez stronę podażową. W momencie kiedy opisuję udane wyjścia z powyższych stratnych pozycji nasuwa się myśl, dlaczego nie odwróciłem swoich pozycji? Były to bardzo dobre sygnały do wejścia w pozycjie krótkie tak samo na ropie jak i złocie. Zawsze inwestuję z przyjętym wcześniej scenariuszem, który eliminuje z mojego tradingu wiele błędów, które są wynikiem nie zdecydowania i wchodzenia to raz w długie to raz w krótkie pozycje. Scenariusz na ropę określiłem sobie tutaj. Rynek jednak przez kilka miesięcy nie realizował zakładanego scenariusza a ja nie zwróciłem na to uwagi...z tą myślą pozostaje na najbliższy tydzień.

Kolejna strata pojawiła się na parze EURJPY. Linia trendu spadkowego została przełamana i nastąpiło silne umacnianie się euro. W powyższym przypadku wyjście z transakcji nie było tak udane jak na złocie czy srebrze, ale też pozwoliło na uniknięcie większych strat. Tutaj do odnotowania jest także to, że wejście w pozycje krótkie nie było na atrakcyjnych poziomach. Zlecenie sell limit powinno być ustawione na poziomie 121,9, tak atrakcyjne wejście w pozycje krótkie ograniczyło by straty na tym sygnale minimum o 50%.

Kolejne transakcje jakie zrealizowałem to realizacja zysków, które pozwoliły na odrobienie strat i wykluczenie zbyt poważnego obsunięcia na rachunku.




Przypadku gdyby nie było strat z początkiem tygodnia nie zdecydował bym się na realizacje powyższych profitów. Na kolejny tydzień pozostawiłem zlecenie krótkie na USDSEK i EURTRY, które opiszę w antycypacji tygodnia przyszłego.

Powyższe transakcje prowadzę na rachunku wirtualnym. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu z rachunkiem demonstracyjnym. Potrzebuję około dwóch, trzech miesięcy na oswojenie się z publicznym pokazywaniem wyników, scenariuszy i sygnałów. Kolejnym krokiem będzie realizacji transakcji na realnym rachunku oraz dzielenia się jego wynikami na blogu.


Pozdrawiam!

majda.p@hotmail.com


Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.



Poniżej szczegółowe zestawienie tygodnia 18/2017r



Poniżej szczegółowe zestawienie od 14 listopada 2016r.

Szczegółowe wyniki ostatnich dwudziestu tygodni.









Komentarai


Recent Posts

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com 

  • Grey Twitter Icon
bottom of page