top of page

Podsumowanie tygodnia 20/2017r +3,93%

  • Zdjęcie autora: Piotr Majda
    Piotr Majda
  • 20 maj 2017
  • 3 minut(y) czytania

Tydzień bardzo ciekawy , rozpoczęty dwoma zleceniami zamkniętymi na stop loss a następnie udanymi transakcjami na GBPUSD oraz EURJPY.

Pierwszą zamkniętą transakcją na zleceniu obronnym była pozycja krótka na EURUSD. Poniżej krótka analiza wykresu przed zawarciem transakcji.

Analiza okazała się skuteczna w wyznaczeniu punku kierunkowego na poziomie 1,08620, ale nie skuteczna jeżeli chodzi o przyszły ruch ceny. Bardziej prawdopodobny był dla mnie dalszy ruch spadkowy niż wzrostowy. W niepoprawnym wyznaczeniu przyszłego ruchu ceny nie mam do siebie pretensji. Takie błędy w tradingu są rzeczą naturalna i w przyszłości będą się powtarzać. Błędem, który jest do wyeliminowania to wysokość straty, która była znacząca za duża a rynek dawał szansę i pokazywał, że mogę się mylić co do przyszłego ruchu ceny. Jak w takim razie można było poprawnie wyjść z tego nieudanego zlecenia?

W analizie video mówiłem o tym, że rynek nie pokazuje impulsów popytowych i dlatego też bardziej jestem skłonny do pozycji krótkich. Jednak w momencie kiedy cena pokonała wsparcie na poziomie 1,08620 i dotarła do poziomu 1,08370 przy okazji aktywując moje zlecenie sell stop, dynamicznie ruszyła w kierunku północnym powracając powyżej pierwszego z wspomnianych poziomów. W tym momencie, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza...aha jest pierwszy sygnał ze strony popytu.

W kolejnych godzinach po aktywacji zlecenia cena skonsolidowała się w wąskim przedziale cenowych oczekując danych inflacyjnych zgodnie z tym co sugerowałem w analizie video. W tym momencie powinienem zdecydować się na jeden z dwóch rozwiązań. Zamknąć moją pozycje krótką na małej stracie przed publikacją danych jeszcze w momencie kiedy cena znajdowała się w niebieskim prostokącie i ponownie ustawić zlecenie sell stop na poziomie poniżej 1,08620, które aktywowałoby się w razie pozytywnych danych inflacyjnych. Drugim rozwiązaniem było przesunięcie zlecenia stop loss z 1,09450 na poziom nieco powyżej niebieskiego prostokąta, które aktywowałoby się zmniejszając kilkakrotnie moją stratę a tym samym zmniejszając koszty nieudanej transakcji.

Kolejną nie udaną transakcją była pozycja krótka na parze EURSEK, którą opisywałem w antycypacji tygodnia 20/2017r [link] Moje założenia co do siły szwedzkiej korony w ostatnich miesiącach nie realizują się i po silnej fali spadkowej z grudnia zeszłego roku oraz stycznia roku bieżącego mamy powrót do wzrostów kursu EURSEK. Parę będę nadal obserwował i czekał na pojawiające się sygnały sprzedażowe. W przypadku opisywanego zlecenia, także mieliśmy silne wybicie w kierunku północnym i rynek dawał szansę na wyjście z wielokrotnie mniejszą stratą. Po aktywacji zlecenia uformowała się formacja trójkąta zapowiadająca dalsze wzrosty. Zlecenie obronne należało przesunąć na poziom nieco powyżej 9,69.

Pierwszym z zrealizowanych profitów była pozycja długa na GBPUSD. Zlecenie, było opisywane z antycypacji tygodnia 20/2017r [link].


Po danych inflacyjnych nastąpił gwałtownych ruch ceny do wsparcia na poziomie 1,286 który wykorzystałem do zajęcia pozycji długiej. Realizacja profitu była po dobrych danych ze sprzedaży detalicznej, które wywindowały cenę do poziomów 1,30.

Po zaksięgowaniu zysku na GBPUSD bardzo ciekawa sytuacja była do zajęcia pozycji długiej na parze EURJPY. W poprzednim tygodniu dwukrotnie, szukałem longów w okolicach poziomu 123,4.[link] Nieoczekiwanie w dniu 17 maja cena ponownie testowała wspomniany poziom i kolejny raz zdecydowałem się na pozycje długie.

W późniejszych godzinach na interwale godzinnym wyrysowała się formacja głowy z ramionami, która dodatkowo potwierdziła zbliżający się atak popytu.


Przy takim rozwoju sytuacji zdecydowałem się na dołożenie pozycji długich i małą piramidę. W kolejnych godzinach cena powędrowała w kierunku północnym i zrealizowałem oferowane przez rynek profity.

Zlecenia zyskowne szybko realizowałem ze względu złagodzenie skutków nie udanych transakcji zeszłego tygodnia i początków opisywanego. W kolejnych dniach i tygodniach mam zamiar ponownie szukać transakcji z dłuższą projekcją. Z opisywanego tygodnia wyciągam dwa wnioski, pierwszy opisany powyżej, cięcie strat a drugi to jeszcze lepsze wchodzenie w pozycję. Zbyt mała cierpliwość spowodowała, że w pozycje na GBPUSD oraz EURJPY mogłem wejść w bardziej atrakcyjnych cenach zgodnych z wyznaczonymi poziomami wsparcia.

Powyższe transakcje prowadzę na rachunku wirtualnym. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu z rachunkiem demonstracyjnym. Potrzebuję około dwóch, trzech miesięcy na oswojenie się z publicznym pokazywaniem wyników, scenariuszy i sygnałów. Kolejnym krokiem będzie realizacja transakcji na realnym rachunku oraz dzielenia się jego wynikami na blogu.


Pozdrawiam!

majda.p@hotmail.com


Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.



Poniżej szczegółowe zestawienie tygodnia 20/2017r


Poniżej szczegółowe zestawienie od 14 listopada 2016r.


Szczegółowe wyniki ostatnich dwudziestu tygodni.



Comments


Recent Posts

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com 

  • Grey Twitter Icon
bottom of page