Podsumowanie tygodnia 23/2017r +0,48%
- Piotr Majda
- 11 cze 2017
- 3 minut(y) czytania
Podsumowanie zacznijmy od ilości czasu spędzonego przy wykresach. W opisywanym tygodniu było go znacznie mniej i dobrze. Analizy był spokojniejsze i zachowaniem emocjonalnego spokoju. W najbliższych tygodniach będę pracował nad nawykiem analizy rannej i wieczornej na którą będę poświęcał maksymalnie godzinę czasu. Na minus zapisałbym spoglądanie na wykresy w ciągu dnia, które chce wyeliminować do zera zostawiając sobie czas z wykresami na początek i koniec dnia. Ilość zawartych transakcji to cztery, czyli dwie za dużo. Poniżej w zestawieniu zobaczysz, że transakcji było znaczniej więcej, ale opisane poniżej piramidowanie na GBPUSD liczę jako jedną transakcję.
Opis transakcji zacznę od pary NZDJPY, którą opisywałem już w ostatniej antycypacji tygodnia. W ostatnim tygodniu nowozelandczyk umocnił się, ale na mojej transakcji zanotowałem stratę. Z początkiem tygodnia opisywana para walutowa zanotowała znaczące osłabienie a następnie cena utrzymywała się w wąskim przedziale cenowym. W tym samym czasie jen znacząco umacniał się do dolara i euro. Na parze EURJPY doszło nawet do przełamania poziomu wsparcia na poziomie 123,4. Siła rynkowa jena nie przekładała się aż tak znacznie na mają aktywną pozycję długą na NZDJPY, jednak obawiałem się, że kwestią czasu jest zwiększenie siły jena w parze z nowozelandczykiem i powiększenie straty. Chcąc uniknąć takiej sytuacji zdecydowałem się na zamknięcie pozycji.

Po zamknięciu mojej pozycji sentyment rynkowy uległ zmianie i para zaczęła piąć się do góry, ale już bez mojego zlecenia buy. Zysk przeszedł koło nosa, jednak nie uważam tego za porażkę. Ponowna analiza siły jena potwierdziła, że decyzja i sytuacja na moment wyjścia z transakcji nie dawała wielkich szans na zakończenie transakcji z zyskiem.
Następne zlecenia pojawiły się na parze USDTRY. Poniżej w filmie opisuję motywy wejścia w pozycję krótką.
Sygnał nie okazał się dobry do wejścia w pozycje krótkie. Jeszcze tego samego dnia pin bar został zanegowany a moje zlecenia zamknięte na stop loss. Parę będę nadal obserwował i po pojawieniu się kolejnych sygnałów na pozycje krótkie prawdopodobnie ponowię zlecenia.

W czwartek odbywały się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Z informacji jakie uzyskałem śledząc Twittera dowiedziałem się, że rynek mocno zareaguje spadkiem wartości funta w razie utraty większości parlamentarnej przez partię konserwatystów.
Dodatkowo Daniel Kostecki autor programu Rynki Na Żywo wskazywał na dużą zmienność jaka może wystąpić na parach walutowych z GBP na podstawie rynku opcji walutowych po ogłoszeniu wyniku wyborów. W takiej sytuacji zdecydowałem się na próbę budowy piramidy blokowej po ogłoszeniu sondaży powyborczych. Poniżej przygotowałem krótki materiał z realizacją całej transakcji.
Zgodnie z założeniami scenariusza partia konserwatywna uzyskała slaby wynik i utraciła możliwość samodzielnego utworzenia rządu. Kurs kabla zareagował dużym spadkiem ceny. Tak szybki rozwój sytuacji spowodował, że po dotarciu do poziomu wsparcia 1,278 zamknąłem wszystkie zlecenia. Gwałtowne osłabienie GBP nie pozwoliło także na zabezpieczenie piramidy poprzez przestawienie stop loss-ów. Po przełamaniu wspomnianego poziomu wsparcia zdecydowałem się na zajęcie pozycji krótkiej. W analizach które czytałem oczekiwano osłabienia się funta do poziomów 1,235 w razie niekorzystnego wyniku wyborów. po krótkim odreagowaniu cena powróciła do spadków. Gdy na zleceniu pojawił się już istotny plus zabezpieczyłem pozycje na cenie wejścia, jednak w ciągu dnia siła funta powróciła i zamknęła pozycję.

Ostatecznie tydzień zakończony na małym plusie dzięki udanej piramidzie. Cele na najbliższy tydzień to wyczekanie na dobrą okazję rynkową a także praca nad nawykiem analiz poranno-wieczornych. Poniżej szczegółowe zestawienia i statystyki.
Powyższe transakcje prowadzę na rachunku wirtualnym. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu z rachunkiem demonstracyjnym. Potrzebuję około dwóch, trzech miesięcy na oswojenie się z publicznym pokazywaniem wyników, scenariuszy i sygnałów. Kolejnym krokiem będzie realizacja transakcji na realnym rachunku oraz dzielenia się jego wynikami na blogu.
Pozdrawiam!
majda.p@hotmail.com
Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.
Poniżej szczegółowe zestawienie tygodnia 23/2017r



Poniżej szczegółowe zestawienie od 14 listopada 2016r.

Szczegółowe wyniki ostatnich dwudziestu tygodni.

Commentaires