Podsumowanie tygodnia 14/2017r
- Piotr Majda
- 12 kwi 2017
- 3 minut(y) czytania
W tygodniu czternastym po wielu tygodniach notowania negatywnego wyniku zanotowałem wynik z delikatnym plusem. Profity na złotówce i funcie brytyjskim zdołały zrekompensować straty jakie poniosłem na parze USDSEK.
Podsumowanie zacznę od pary GBPNZD z której zbierałem profity. Sygnał wejścia na tej parze walutowej znajdziesz tutaj. Postanowiłem zrealizować zyski ze względu na opór na poziomie 1,794, który mimo kilku prób nie został pokonany. Kolejnym bardzo ważnym argumentem jest zbieranie zysków jakie daje rynek. Szczegółowo przeglądając moje zmagania z rynkiem i podsumowania tygodnia, można zauważyć, że wiele pozycji jest zamykanych na minusie mimo, że wynik na tych pozycjach utrzymywał się nawet kilkanaście dni na plusie. W poprzednim podsumowaniu tygodnia straty poniesione na USDNOK, USDSEK i GBPUSD dawały pozytywne wyniki jednak moje oczekiwania co do profitu i brak reakcji na zachowania ceny kończyły się tym, że pozycje były księgowane na minusie. Powyższa uwaga oraz wnioski jakie wyniosłem z ostatnich miesięcy na piramidowaniu będą zadaniem do realizacji na najbliższe tygodnie. Powyżej wspomnianego poziomu 1,794 mam zlecenia oczekujące buy stop, które się aktywują w momencie powrotu siły popytu. W momencie pisania podsumowania pozycja jest już aktywna.

Już drugi tydzień z rzędu realizuje zyski na parze EURPLN. [link] Scenariusz jaki początkowo założyłem, jest zrealizowany dopiero w niewielkiej części i jeżeli pojawi się okazja techniczna do ponowienia pozycji krótkiej, rozważę to. Na dzień dzisiejszy mam aktywne pozycje krótkie na parze USDPLN.

Kolejne zrealizowane transakcje były na koronie szwedzkiej i norweskiej. Na USDNOK była to ucieczka przed wejściem pozycji w negatywny wynik, natomiast w przypadku USDSEK aktywacja stop lossów. Wynik na koronie szwedzkiej kilkanaście dni utrzymywał się w proficie jednak nie zrealizowałem zysków oferowanych przez rynek. Obecnie na parze USDSEK mam aktywne pozycje krótkie,które ponowiłem w momencie testowania poziomu 9,07.


W aktywnych zleceniach pojawiła się pozycja długa na parze AUDUSD. Cena obecnie testuje poziom 0,749 i uważam, że mamy cały czas duże szanse na osłabianie się dolara amerykańskiego w dłuższym terminie.[link]

Na liście aktywnych pozycji jest szort na EURCHF. Wielkimi krokami zbliżają się wybory we Francji. Obecnie rynek raczej spokojnie reaguje na doniesienia z kampanii prezydenckiej, jednak prędzej czy później mogą powrócić obawy co do dalszych losów Unii Europejskiej i wspólnej waluty, wynikających z wypowiedzi głównych kandydatów lub publikacji zaskakujących sondaży przedwyborczych. W ostatnim czasie na plus franka szwajcarskiego działa coraz bardziej niestabilna sytuacja na arenie międzynarodowej. Stany Zjednoczone dokonały ataku rakietowego na bazę wojskową w Syrii a po za tym, mamy reakcje prezydenta Trumpa na coraz agresywniejszą politykę Korei Północnej. Głównym beneficjentem takiego rozwoju sytuacji jest złoto i jen, ale frank szwajcarski w momencie wzrostu awersji do ryzyka może gwałtownie przybrać na sile.
Powyższe transakcje prowadzę na rachunku wirtualnym. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu z rachunkiem demonstracyjnym. Potrzebuję około dwóch, trzech miesięcy na oswojenie się z publicznym pokazywaniem wyników, scenariuszy i sygnałów. Kolejnym krokiem będzie realizacji transakcji na realnym rachunku oraz dzielenia się jego wynikami na blogu.
Pozdrawiam!
majda.p@hotmail.com
Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.
Poniżej szczegółowe zestawienie tygodnia 14/2017r



Poniżej szczegółowe zestawienie od 14 listopada 2016r.

Szczegółowe wyniki ostatnich dwudziestu tygodni.

Comments