Podsumowanie tygodnia 28/2017r -1,22%
- Piotr Majda
- 18 lip 2017
- 3 minut(y) czytania
Podsumowanie tygodnia 28/2017r publikuję z lekkim opóźnieniem, ponieważ potrzebowałem trochę czasu na przemyślenie skutków transakcji z zeszłego tygodnia. W antycypacji tygodnia 28 znajdziesz moje plany i motywy wejścia w pozycję.
Tydzień rozpoczął się od zamknięcia z lekkim plusem pozycji długiej na CHFJPY a następnie na szukaniu pozycji krótkich na parze USDCAD. W pierwszej z wymienionych par scenariusz wzrostowy został zanegowany po przełamaniu wsparcia 117,6. Zgodnie z planem wyszedłem z pozycji zabierając wspomniany mały profit.

Następnie przyszły zlecenia sprzedaży na USDCAD, które były kontynuacją z zeszłego tygodnia [link] ...i tak...analiza kierunku ruchu ceny została przewidziana przeze mnie w sposób bardzo dobry. Nawiązując do analiz jestem z nich coraz bardziej zadowolony w końcu odzwierciedlają to jak patrzę na rynek uwzględniając przyszłe fundamentalne wydarzenia i bieżąca analizę techniczną na wykresie. Wszystkie moje analizy video znajdziesz na moim kanale w serwisie YouTube [link] Kolejna sprawa, wejścia w pozycje są coraz bardziej precyzyjne, staram się znajdować punkty na wykresie, które zapewnią dynamiczne wejście pozycji na profit z wąskim stop loss, który pozwala na maksymalizację wielkości aktywnej pozycji zachowując ryzyko w wysokości 2,5 %. To daje bardzo dużą przewagę nad pozostałymi uczestnikami rynku już w momencie otwierania zlecenia. Bardzo często nie mam racji, tak jest w 63% przypadków, wtedy moje pozycje kończą się na stop loss, ale dają szansę na osiągniecie ponad przeciętnego zysku. Ten wspomniany profit nie pojawi się jednak jeżeli nie będę realizował swojej strategii w 100%. Czego zabrakło w ostatnio tygodniu? Trzymania zlecenia do momentu kiedy zostanie osiągnięty take profit. Tego punktu zabrakło w momencie budowani piramidy na USDCAD. Poniżej krótki filmik jak prowadziłem zlecenia.
Moja strategia przeważnie będzie miał bardzo niską skuteczność, ale jej formuła wąski stop loss maksymalne ryzyko 2,5% , wykorzystanie dźwigni finansowej, precyzyjne wejście oraz trzymanie zlecenia do momentu osiągnięcia zamierzonego celu da przyzwoity profit. Ten ostatni punkt nie zadział w momencie kiedy prowadziłem piramidę na spadki po decyzji Banku Kandy o podwyżce stopy procentowej. Po aktywacji kilku zleceń w pewnej chwili obleciał mnie strach, przeszedłem na interwał minutowy i zamknąłem wszystkie zlecenia inkasując ułamek zysku który mógłbym zrealizować w następnych dniach. W momencie pisania tego posta do take profitu, który określiłem sobie na poziomie 1,254 brakuje 70 pipsów!!! Dlaczego opanował mnie strach? Czemu w jednej chwili mój umysł zapomniał o planie którym sobie wyznaczyłem? Nie wiem tego do końca, ale powtórzyła się ta sama sytuacja jak w momencie kiedy wpadłem w overtrading w tygodniu 22 [link]. Dopiero po kilku godzinach po zamknięciu pozycji zdałem sobie sprawę, że nie wykonałem swojej pracy tak jak należy a zamknięcie pozycji było pod wpływem emocjonalnego impulsu. Ta sytuacja także pojawiła się w momencie realizowania profitu na EURSEK w tygodniu 26 [link], stojąc w kolejce do okienka w urzędzie skarbowym realizuję zlecenie pod wpływem impulsu, który znacznie pogarsza mój wynik a także powoduje nieracjonalne decyzje. Odkryciem dla mnie niesamowitym i jednocześnie przerażającym jest to, że impuls emocjonalny powodujący takie zachowanie które jest po za moja świadomością a otrzeźwienie umysłu przychodzi po kilku godzinach. Na ten moment nie wiem jak sobie poradzić z tą sytuacją. Jak się przygotuję na przyszłość? Po pierwsze mam świadomość, że takie impulsy emocjonalne będą. Po drugie należy przestać emocjonalnie wiązać się z moimi transakcjami. Trudnością jest także to, że dzielę się z Wami wrażeniami o moich zachowaniach, ale z drugiej strony robienie systematyczne podsumowań pozwala mi na odkrywanie siebie i dzięki temu robienie małych kroczków naprzód. Jak zerwać z emocjonalnym wiązaniem się z transakcjami? Po prostu mam gdzieś wyniki najbliższego podsumowania tygodnia a także następnych. Kolejna sprawa to trzymanie się planu dziennego i wieczornego analizowania wykresów, które będą maksymalnie trwały jedną godzinę, tutaj też należy zerwać z ciągłym spoglądaniem na wykresy, które cały czas się dzieje. W momencie pisania tego posta zrobiłem to cztery razy mimo, że nic to nie zmienia w zleceniu które mam obecnie aktywne. Postaram się zerwać z tym złym nawykiem, ale do tego potrzebne jest zaangażowanie umysłu do innych zadań w które ostatnio staram się angażować a także samokontrola i stopniowa realizacja postanowień.
Poniżej jeszcze dwa screeny z pozycjami krótkimi na USDCAD, ale zakończonych nie powodzeniem, ze względu na wybijanie ustalonych przeze mnie poziomów oporu.


Powyższe transakcje prowadzę na rachunku wirtualnym. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu z rachunkiem demonstracyjnym. Potrzebuję około dwóch, trzech miesięcy na oswojenie się z publicznym pokazywaniem wyników, scenariuszy i sygnałów. Kolejnym krokiem będzie realizacja transakcji na realnym rachunku oraz dzielenia się jego wynikami na blogu.
Pozdrawiam!
majda.p@hotmail.com
Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.
Poniżej szczegółowe zestawienie tygodnia 28/2017r



Poniżej szczegółowe zestawienie od 14 listopada 2016r.

Szczegółowe wyniki ostatnich dwudziestu tygodni.

Komentarze