Podsumowanie tygodnia 50 i 51 /2017
- Piotr Majda
- 28 gru 2017
- 3 minut(y) czytania
Z lekkim poślizgiem ze względu na przerwę świąteczną przedstawiam podsumowanie tygodnia 50 i 51. Pierwszy ze wspomnianych tygodni zakończył się lekkim plusem ze względu na udaną małą piramidę na parze NZDUSD. Sygnał zamieściłem na Twiterze 11 grudnia.
Informacja o wyborze nowego prezesa Banku Rezerw Nowej Zelandii była zaskoczeniem dla rynku, dlatego też spodziewałem się że informacja będzie jeszcze dyskontowana przez jakiś czas. Po za tym odwrócony RGR był dodatkowym impulsem potwierdzającym siłę NZD. Pierwszą pozycję dobrałem po wyrysowaniu się małej korekty na interwale czterogodzinnym. Świeca korekcyjna była mała i zakończona impulsem popytowym. W dalszej części tygodnia scenariusz realizował się i w sumie dobrałem sześć zleceń, które zrealizowałem tuż przed ogłoszeniem decyzji FED.
Poniżej screen po dobraniu szóstego zlecenia po którym zrealizowałem zysk.

Po zamknięciu pozycji długich na NZDUSD przystąpiłem do realizacji scenariuszy opisanych w antycypacji do opisywanego tygodnia [link]. Planem było zbudowanie piramid po posiedzeniu FED i Banku Anglii. Niestety ponownie zabrakło zmienności i próby budowy piramidy zakończyły się na delikatnych minusach. Po ogłoszeniu podwyżki w USA trend na złocie zmienił się ze spadkowego na wzrostowy co spowodowało zamknięcie prowadzonej piramidy od 49 tygodnia bez strat dla rachunku. Piramida w sumie prowadzona była blisko dwa tygodnie i osiągnęła już 50% założonego planu w podsumowaniu tygodnia 49/2017 [link] i antycypacji 49/2017 [link] więcej szczegółów. Poniżej screen po dobraniu 11 zlecenia na złocie.

Tydzień 51/2017 to realizacja dwóch transakcji. W pierwszej kolejności wszedłem w pozycje długie na indeksie dax. Po silnym impulsie wzrostowym nastąpiła krótka konsolidacja. Oczekiwałem, że po krótkim przystanku indeks ponownie powędruje w górę, jednak DAX zaczął się osłabiać i bardzo szybko zostałem wy-stopowany.

Zgoła inaczej zachowuje się nasz WIG20, który prowadzę na innym rachunku. Obecnie transakcje prowadzę już od kilku tygodni i mam dobrane cztery zlecenia. Obecnie oczekuję poziomu 2500 punktów aby zabezpieczyć piramidę na cenie wejścia. Cel dla tej transakcji to 3000 pkt. Sygnał wejścia w tutaj. [link]

Kolejną transakcją były pozycje krótkie na parze EURSEK. Zlecenia stop ustawiłem przed ogłoszeniem komunikatu Riksbanku. Oświadczenie było jastrzębie i wywołało znaczące umocnienie się korony. Sell aktywował się. Po zapoznaniu się z komunikatem dołożyłem pozycji krótkich widząc całych czas atrakcją cenę. Niestety w kolejnych godzinach kurs przetestował lokalne szczyty na poziomie 9,75 aktywując zlecenia obronne i ponownie ruszył w południowym kierunku.

Przy aktywacji pierwszego zlecenia stopy miałem usytuowane powyżej 10,00 (dzienne szczyty), co w tym wypadu opłaciłoby się. Agresywniejsza inwestycja w tym wypadku nie zdała egzaminu.
Na weekend w ostatnim czasie aktywowałem też pozycje krótkie na EURCHF, aby zabezpieczyć się w razie nagłego pogorszenia nastrojów co wiązałem z kryzysem koreańskim. Obecnie jednak mimo notek o rozstawianiu kolejnej wyrzutni i przegłosowaniu przez ONZ kolejnych sankcji rynek zachowuje spokój. W najbliższych tygodniach prawdopodobnie jednak będę powtarzał weekendowy scenariusz sell na EURCHF.
Poniżej szczegółowe zestawienie wyników na tygodnia 50 i 51.
Jeżeli masz pytania lub chcesz się ze mną skontaktować, poniżej podany jest adres email. Jestem dostępny także na kilku portalach społecznościowych, linki powyżej.
Pozdrawiam!
majda.p@hotmail.com
Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.




Tydzień 51/2017





Comments