Złotówka
- Piotr Majda
- 21 gru 2016
- 2 minut(y) czytania
Polska złotówka jest na bardzo atrakcyjnych poziomach, wycena w dolarze jest najwyższa od ponad 10 lat. w stosunku do euro, utrzymuje się w konsolidacji, ale jest w okolicach szczytów, jeżeli spojrzeć na ostatnie trzy lata notowań.


Tak jak pisałem w moim wcześniejszym wpisie opisując sytuację na funcie, nie uważam, aby polska waluta w najbliższych miesiącach miała jakąś znacząca fale umocnienia. Ewentualnym kluczem do sukcesu polskiej złotówki będzie umocnienie się walut z rynków wschodzących i innych mniejszych krajów rozwiniętych oraz realizacja budżetu państwa zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Na plus może za to zadziałać polska giełda. Wyceny naszych spółek są na atrakcyjnych poziomach i jeżeli dobra koniunktura na rynkach akcyjnych się utrzyma to rynki krajów wschodzących są w atrakcyjnych cenach i mogą znacząco wpłynąć na siłę lokalnych walut w tym polskiej złotówki. Amerykański rynek akcji już dawno pokonał poziomy sprzed kryzysu w roku 2007, które dla polskiego szerokiego rynku są nadal nieosiągalne.

Podsumowując nie inwestuję swoich środków w złotówkę. Korony szwedzka czy norweska oraz funt brytyjski są dla mnie na dzień dzisiejszy dużo bardziej atrakcyjne. Nie uważam także aby osłabienie było jeszcze znaczące, ale może wystąpić jeżeli dolar będzie utrzymywał swoją siłę a budżet nie będzie realizowany.
Pozdrawiam!
majda.p@hotmail.com
Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.
Comments