top of page

Podsumowanie tygodnia 09/2017r

  • Zdjęcie autora: Piotr Majda
    Piotr Majda
  • 7 mar 2017
  • 2 minut(y) czytania

Tydzień dziewiąty zakończył się największym obsunięciem kapitału od momentu kiedy tydzień po tygodniu opisuję transakcje i scenariusze dla tego rachunku. Przypomnę, że opisywany rachunek jest demonstracyjny, którego celem jest przygotowanie mnie do prowadzenia realnego rachunku na którym publicznie będę prowadził inwestycje w okresie średnio i długo terminowym. Presja na wynik, zbyt wiele prowadzonych transakcji wymusiły decyzję, że w pierwszej kolejności poprowadzę rachunek demo na tym blogu.

Wracając do podsumowania tygodnia, wynik jest mocno negatywny i spowodował, że na wszytkich prowadzonych transakcjach mieliśmy do czynienia z redukcją pozycji i zamykaniem zleceń na stop loss-ie. Ryzyko zawsze staram się mieć pod kontrolą i jeżeli widzę, że prowadzone transakcje nie idą w pożądanym kierunku to po prostu ucinam straty. Tydzień dziewiąty zacząłem od zmniejszenia ryzyka obsunięcia kapitału, który w zeszłym tygodniu przekroczył poziom 17%. W poniedziałek już przed południem miałem ryzyko poniżej 15%, które obniżyłem za pomocą zacieśnienia stop loss-ów. W tygodniu ósmym byłem bardziej pozytywnie nastawiony ponieważ od dwóch tygodni powoli zwiększało się zaangażowanie kapitału w aktywne pozycje, wzrost z 836 do 1138, które wynikało z dobierania kolejnych pozycji w scenariuszach które realizowały się w pożądanym kierunku np. srebro, eurnok. Poniżej podsumowanie historii rachunku od tygodnia 46/2017r


Srebro po dobraniu trzeciego zlecenia buy na poziomie 18,4 zanotowało w czwartek bardzo duży spadek ceny i wyrysowanie dużej świecy spadkowej oraz zamknięcie na stop loss pozycji dobranej na wspomnianym poziomie. Ostatnia fala wzrostowa trwa od wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i silna korekta rozpoczęta w czwartek nie jest jeszcze ostateczną kapitulacją popytu. Przełamanie przez podaż poziomu 17,1 będzie oznaczać rezygnacje ze scenariusza wzrostowego i zamknięcie pozostałych dwóch zleceń buy. [link]

Na parze GBPUSD od kilku tygodnia trwała walka o poziom 1,24. Ostatecznie wspomniany poziom został pokonany przez siłę podaży i prawdopodobnie cena ponownie zawita do rekordowo niskich poziomów, gdzie ponownie będę szukał pozycji długich.

Para EURNOK pokonała poziom oporu 8,92. Jest to kluczowy poziom dla strony podażowej. Utrzymywanie się przez dłuższy czas ceny powyżej wskazanego oporu, obecnie wsparcia może sugerować większą korektę w obecnym trendzie spadkowym lub ponowną konsolidację. W razie powrotu ceny do poziomów 8,81 ponownie będę dobierał pozycje krótkie.

Kolejnych redukcji pozycji krótkich dokonałem na parze EURSEK. Utrzymanie poziomów 9,57 i 9,68 przez stronę podażową pozwoli na zachowanie dużych szans na kolejną falę spadkową. W przypadku pojawienia się większej siły podażowej ponownie będę dobierał pozycje krótkie.

Na dolarze kanadyjskim wejście w pozycje długie zakończyło się totalną klapą. Pierwsze wejście w sell na USDCAD redukowałem [link] następnie ponownie dobierałem [link] i w ostateczności poziom 1,30 okazał się wsparciem dla dalszych wzrostów. Na dzień dzisiejszy handel na kandyjczyku odstawiam na bok, na bieżąco obserwując jej zachowanie.


Pozostałe zaksięgowane straty to zmniejszenie wejściowych pozycji, które nie podążają w kierunku oczekiwanym. Redukcji dokonałem na złocie, EURJPY oraz EURGBP, poniżej screen-y. W dolnej części postu znajdziesz szczegółowe zestawienie transakcji i statystyki opisywanego tygodnia.


Pozdrawiam!

majda.p@hotmail.com


Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.








Comments


Recent Posts

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com 

  • Grey Twitter Icon
bottom of page