top of page

Podsumowanie tygodnia 05,2017r

  • Zdjęcie autora: Piotr Majda
    Piotr Majda
  • 5 lut 2017
  • 3 minut(y) czytania

Za mną kolejny ciekawy tydzień, który pozwolił na realizację nowych zleceń oraz zebranie kilku profitów. Zanim zacznę podsumowanie tygodnia chciałem przypomnieć, że raportowany rachunek jest demonstracyjny ze względu na to, że potrzebuję kilku miesięcy przygotowań zanim będę potrafił z zachowaniem emocjonalnego spokoju i bez niepotrzebnego parcia na wynik publikować inwestycje, scenariusze i wyniki poprzez rachunek realny, co jest jednym z moich głównych celów dla tego bloga. W momencie kiedy uznam, że jestem gotowy prowadzony blog będzie opierał się o rachunek realny i wspólnie razem będziemy rozwijać swoją wiedzę na temat inwestowania w dłuższej perspektywie czasowej na rynku forex.

Wracając do podsumowania. Z nowymi zleceniami oraz z realizacją zysku na pozycji długiej GBPUSD możesz zapoznać się w poście "Dolar amerykański".

Pierwsza stratna pozycja, która znajduje się na wyciągu konta w dole podsumowania jest stratnym zleceniem na kontrakcie S&P 500. Z wcześniejszych moich wpisów wiesz, że realizuję scenariusz na spadki na amerykańskim rynku akcji.[link] Jak można zaobserwować rynek akcyjny w Stanach Zjednoczonych ma się świetnie i cały czas mamy silny trend wzrostowy. Ja jednak trzymając się swojego scenariusza staram się szukać wejść w pozycje krótkie jak najwyżej. W ostatnim tygodniu mieliśmy zejście indeksu poniżej 2271, tam też dobrałem pozycję krótką. Jednak indeks jeszcze tego samego dnia powrócił powyżej wspomnianego poziomu wsparcia a kolejnego dnia potwierdził jego ważność. W takiej sytuacji zdecydowałem się na redukcje pozycji krótkiej z dnia 28 grudnia 2016 roku, druga jest nadal aktywna i dalej z cierpliwością czekam na realizację obranego scenariusza.

Kolejne zrealizowane zlecenia to profity z umacniających się w styczniu korony szwedzkiej i norweskiej. Jeżeli chcesz poznać wpisy z opisywanych wcześniej sygnałów wejścia i motywów pozycji krótkich to zapraszam do postów "Bieżąca sytuacja na koronach szwedzkiej i norweskiej" i "Korona szwedzka". Na parze USDSEK zdecydowałem się na wyjście z pozycji krótkiej nie pozostawiając obecnie na tej parze aktywnych zleceń. Więcej szczegółów znajdziesz w mojej analizie video na YouTube, która już w najbliższy poniedziałek przed południem.[link] Na pozostałych parach to częściowe zebranie zysków pozwalające na powrót wartości rachunku do wyjściowych 20000. Scenariusze na dalsze umocnienie się koron pozostają aktualne i będą realizowane.




Opisywany wyżej tydzień oraz kilka poprzednich pozwoliły na powrotu wartości rachunku powyżej 20000. Poniżej znajdziecie tabelę oraz część statement-u z poszczególnymi wskaźnikami i ich wartościami. Można zobaczyć jak kształtowały się od 14 listopada. Chciałem zwrócić uwagę na to, że po drowdown -13% udało się powrócić powyżej wartości początkowej. Oczywiście mam wewnętrzne poczucie, że obsunięcie rachunku mogło być mniejsze, ponieważ jeszcze w początkowych tygodniach wejść w rynek było zbyt dużo. Jednak ucinanie strat poprzez redukowanie pozycji i realizacja stop loss-ów zaoszczędziła nam większych minusów i pozwoliła na odbudowę wartości rachunku,[link] które nie odbyłoby się bez wiary w realizację obranych scenariuszy. Rynek wynagradza cierpliwość i wypłaca premię. Obecnie jestem już w lepszej sytuacji niż w początkowym okresie prowadzenia rachunku. W większości aktywne zlecenia są na rynku w którym widzimy częściową realizację obranych scenariuszy w trendzie co niewątpliwie zmniejsza ryzyko przyszłej powtórki drowdown. W najbliższych tygodniach będzie mniej realizacji zyskownych pozycji, które ma na celu pozwolić obecnym trendom na wywindowanie zysków. Jeżeli rynek zdecyduje inaczej i obecne trendy na aktywnych zleceniach odwrócą się będę ponownie ucinał straty i realizował stop lossy. Ostatnie trzy screeny to szczegółowe zestawienie podsumowania tygodnia piątego.


Pozdrawiam!

majda.p@hotmai

Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach


Comments


Recent Posts

© 2023 by Kathy Schulders. Proudly created with Wix.com 

  • Grey Twitter Icon
bottom of page